24.1.2019 - 9:54

Neste ierindojusies pasaules 100 ilgtspējīgāko uzņēmumu saraksta trešajā vietā

Neste ir iekļuvusi uzņēmuma Corporate Knights veidotajā 2019. gada 100 pasaules ilgtspējīgāko korporāciju saraksta (Global 100) trešajā vietā. Pirmajā trijniekā Neste ir iekļuvusi jau otro reizi. Savukārt šajā Global 100 sarakstā uzņēmums ir iekļauts jau 13 gadus pēc kārtas. Neste ir vienīgais pasaules energoresursu uzņēmums, kurš tik ilgi ir nepārtraukti saglabājis savu vietu šajā pasaules kompāniju sarakstā.

“Mēs esam iepriecināti par iekļūšanu pasaules 100 ilgtspējīgāko uzņēmumu sarakstā un  pagodināti par vietu labāko trijniekā jau otro reizi pēc kārtas. Tik augstu novērtējumu nav viegli sasniegt, jo visi pasaules ilgtspējīgākie uzņēmumi ar katru gadu arvien vairāk cenšas uzlabot savu veikumu un izvirza jaunus mērķus. Mūsu iegūtā vieta parāda, ka Neste darbības ilgtspējības jomā ir bijušas pareizas un ka mūsu darbinieki cītīgi strādā pie tā, lai mēs saviem bērniem varam atstāt  tīrāku planētu,” norāda Neste prezidents un izpilddirektors Peters Vanakers (Peter Vanacker).

Uzņēmums Corporate Knights atzinis, ka “Neste ir pasaulē ilgtspējīgākais energoresursu uzņēmums, jo var lepoties ar nozarē lielāko īpatsvaru ieņēmumiem no videi draudzīgiem produktiem, kā arī vietu augstākajā kvintilē attiecībā uz resursu produktivitāti energoresursu, oglekļa dioksīda, ūdens, NOx un suspendēto daļiņu jomā. Būtiski ir tas, ka Neste var lepoties arī ar izcilām inovāciju spējām un dzimumu līdztiesību uzņēmuma valdē.”

Neste ir ne vien saraksta labākais energoresursu uzņēmums, bet šobrīd uzskatāmi parāda, kā no tradicionāla naftas pārstrādes uzņēmuma var pārtapt par globālu līderi atjaunojamo energoresursu jomā. Neste palīdz transporta nozarei un pilsētām, aviācijas nozarei, kā arī polimēru un ķīmisko vielu ražotājiem uzlabot savu ilgtspējību un arī turpmāk rādīs piemēru atjaunojamo produktu jomā.

“Mēs turpinām pārveidot savu uzņēmējdarbības modeli un vienlaikus labprāt nodrošinām šādas pārveides rīkus arī citiem uzņēmumiem, kas vēlas paaugstināt savu ilgtspējību un samazināt atkarību no jēlnaftas un klimatu ietekmējošām emisijām,” skaidro Vanakers.

 

Par Global 100

Sarakstā Global 100 iekļautie uzņēmumi tiek paziņoti Davosā notiekošā Pasaules ekonomikas foruma laikā un ir labākie 1,3 % no pasaules ilgtspējīgāko uzņēmumu skaita. Šī saraksta veidošanas laikā tika izmantots 21 kvantitatīvs veikuma rādītājs un tika izanalizēti 7536 uzņēmumi, salīdzinot tos ar citiem pasaules uzņēmumiem. Iegūtajam rezultātam tika piemērots koeficients atkarībā no konkrētās nozares ietekmes uz vidi (2018. gada metodoloģija). http://www.corporateknights.com/reports/global-100/