15.5.2017 - 20:55

Neste ātrumposma tramplīns pārbaudīs Rally Talsi dalībnieku meistarību

Šajā nedēļas nogalē, 19. un 20. maijā, notiekošais Rally Talsi, kas būs gan Latvijas un Lietuvas rallija čempionāta posms, gan arī FIA Baltijas rallija trofejas izcīņas pieturvieta, jau vairāk nekā pusgadsimtu pilsētā pulcē autosporta cienītājus. Arī šogad par vienu no tehniski sarežģītākajiem un tādēļ vēl jo skatāmākajiem trases posmiem kļūs Neste ātrumposms, kuru ekipāžas veiks divreiz. Viena no ekipāžām saņems sacensību speciālo balvu no rallija ilggadējā atbalstītāja uzņēmuma Neste Latvija. 

Neste ātrumposms šogad būs 8km 220m garš, un tajā pirmās sporta mašīnas startēs sestdien plkst. 16:08. Neste posms tiks organizēts pēc rāvējslēdzēja principa, tas ir, katra ekipāža ātrumposmā startēs divas reizes. Turklāt tieši Neste posms būs rallija pēdējais grunts ātrumposms, pēc kura ekipāžas atgriezīsies Talsos, lai startētu pilsētas ātrumposmā.

“Tāpat kā pērn Neste ātrumposmā atradīsies viens no lielākajiem sacensību tramplīniem, kuru šogad esam padarījuši vēl nedaudz lielāku. Paredzu, ka sportisti šeit demonstrēs savas lekšanas prasmes, gan ietaupot vērtīgas sekundes, gan priecējot klātesošos skatītājus. Tā kā tramplīns allaž ir ļoti apmeklēts, šogad novietosim pie tā tribīnes skatītājiem. Rallija viesiem vēlos uzsvērt šī posma izdevīgo atrašanās vietu netālu no pilsētas. Skatītājiem tas ļauj būt klāt aizraujošākajos brīžos Neste posma tramplīnā, un pēc tam doties  uz pilsētas ātrumposmu, kurā intriga sāksies īsi pirms plkst. sešiem,” stāsta rallija rīkotājs, RA EVENTS direktors Raimonds Strokšs.

“Priecājamies jau septīto gadu pēc kārtas būt par Talsu rallija partneri, pieredzot, kā autosports Latvijā arvien uzņem apgriezienus. Par vietējo sportistu sasniegumiem vienmēr ir īpašs prieks, tāpēc Neste specbalvu – degvielas dāvanu karti – pasniegsim Neste ātrumposmā visātrākajai ekipāžai ar Latvijā izsniegtu licenci,” papildina SIA Neste Latvija ģenerāldirektors Artu Airiainens.

Par godu rallija svētkiem visu nedēļas nogali, no 18. līdz 21.maijam, Neste degvielas uzpildes stacijā Talsos degvielai būs īpaši laba cena. Visi rallija cienītāji aicināti uzpildīties ar augstākās kvalitātes Neste degvielām no rallija dzimtenes Somijas.