14.1.2019 - 11:58

Ar Neste atbalstu tūkstošiem bērnu aizvadītajā gadā saņēma bezmaksas veselības aprūpi visā Latvijā

Rūpējoties par Latvijas bērnu nākotni un veselību, SIA Neste Latvija jau septīto gadu pēc kārtas atbalsta “Bērnu veselības busa” jeb “Mobilā Veselības Aprūpes Centra” (MVAC) darbību, nodrošinot braucieniem nepieciešamo degvielu. Aizvadītajā gadā MVAC kopā nobraucis vairāk nekā 70 tūkstošus kilometru, apmeklējot 41 pilsētu visā valstī, kopumā sniedzot 4739 konsultācijas, no kurām 700 sniegtas Valsts sociālās aprūpes centros dzīvojošiem bērniem.

Lai gan vispieprasītākās bija oftalmologa konsultācijas, vienlaikus par bērnu veselību gādāja arī neirologi, lori, gastroenterologi, fizioterapeiti, mikrologopēdi, endokrinologi un dermatologi.

“Esmu pateicīga mūsu ilggadējajam partnerim Neste, kas ir mūsu "dzinējspēks” tiešā un pārnestā nozīmē, jo mūsu ikdienas neatņemama sastāvdaļa ir ceļš, pa kuru Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas speciālisti tiek nogādāti pie bērniem, tuvāk viņu mājām, sniedzot viņiem nepieciešamās medicīniskās konsultācijas. Neste nodrošinātā degviela ir neatsverams palīgs ceļā pie mūsu mazajiem pacientiem. Tādējādi mēs kopā varam sniegt savu artavu rūpēs par Latvijas bērnu veselības stāvokļa uzlabošanu,” uzsver Zane Gedroviča, Ronald McDonald House Charities Latvija direktore.

“Esam gandarīti būt daļa no šīs labdarības iniciatīvas jau septiņus gadus, jo Bērnu veselības busa mērķis iet roku rokā ar Neste vērtībām un rūpēm par sabiedrības labklājību, apkārtējo vidi un drošību ne tikai atrodoties uz ceļa. Ceru, ka mūsu atbalsts kopā ar ārstu rūpēm par bērniem visā Latvijā veicinās laimīgāku, dzīvespriecīgāku un veselīgāku ikdienu ģimenēs,” stāsta Armands Beiziķis, SIA Neste Latvija valdes loceklis.

Veselības busa darbības mērķis ir padarīt pieejamākus medicīniskos pakalpojumus ģimenēm ar bērniem un nodrošināt regulāras bezmaksas primārās medicīniskās aprūpes, kā arī savlaicīgu norīkojumu pie kvalificētiem speciālistiem.

“Bērnu veselības buss” ir pilnībā aprīkots transporta līdzeklis, kas kvalificētu ārstu-speciālistu pavadībā regulāri dodas uz Latvijas pilsētām un ciemiem, lai bērniem sniegtu bezmaksas primāros medicīniskos pakalpojumus. Veselības busā atrodas divas pacientu izmeklēšanas telpas un pieņemšanas telpa. Tajā bez maksas var saņemt acu ārsta, pediatra, alergologa/pulmanologa, bērnu neirologa, ausu-kakla-deguna ārsta, dermatologa, endokrinologa un gastroenterologa izmeklējumus, kā arī  daudzveidīgu izglītojošo programmu bērniem un viņu vecākiem. Plašāku informāciju par tā darbību un izbraukumu kalendāru meklējiet www.rmhc-latvia.lv/