31.8.2016 - 12:45

“Neste Latvija” pievienojas uzticamo uzņēmēju jeb “VID baltajam sarakstam”

Pēc LR Finanšu ministrijas un Valsts ieņēmumu dienesta lēmuma, izvērtējot uzņēmuma saimniecisko darbību un atbilstību izvirzītajiem kritērijiem, SIA “Neste Latvija” iekļauta VID Padziļinātās sadarbības programmā jeb tā saucamajā "baltajā sarakstā". Programmas mērķis ir panākt ciešāku un efektīvāku sadarbību starp nodokļu maksātāju un nodokļu administrāciju, mazinot administratīvo slogu. “Neste Latvija”, otrs lielākais nodokļu maksātājs valstī pērn, uzskata par katra uzņēmuma ne vien prestiža, bet arī atbildības jautājumu piedalīties ekonomiskās izaugsmes stiprināšanā un ēnu ekonomikas apkarošanā, pievienojoties pašlaik jau 60 uzņēmumiem, kas jau ir šajā programmā.

“Lai arī programma sniedz priekšrocības arī mums, piemēram, ātrāku PVN atmaksu, kā viens no lielākajiem nodokļu maksātājiem valstī par prioritāti uzskatām savu pienākumu atbalstīt šo iniciatīvu, kopīgiem spēkiem un ar kopīgu gribu veidojot labāku uzņēmējdarbības vidi valstī. Kā uzņēmums, kas savus pirmos soļus spēra 90.gados, mēs zinām, cik svarīga ir sakārtota nodokļu, operacionālā un juridiskā sistēma. Pārliecība, ka būtisku jautājumu risināšanā ir aktīvi jāpiedalās arī mums, lielākajiem tirgus spēlētājiem un ieinteresētajai pusei, ir palīdzējusi mums kļūt par vadošo automātisko degvielas uzpildes staciju tīklu un vienu no pelnošākajiem uzņēmumiem,” uzsver Armands Beiziķis, SIA Neste Latvija mazumtirdzniecības vadītājs.

SIA “Neste Latvija” savu darbību uzsāka 1990. gadā. Attīstoties kopā ar Latvijas atjaunoto valsti, uzņēmums šo gadu laikā ir izaudzis par lielāko automātisko degvielas uzpildes staciju tīklu valstī, kā arī par vienu no lielākajiem nodokļu maksātājiem, pērn papildinot valsts kasi par 140 miljoniem eiro un kļūstot par otro lielāko nodokļu maksātāju valstī 2015. gadā.

"Baltā saraksta" idejas iedzīvināšana ir viens no ēnu ekonomikas apkarošanas plāna pasākumiem, un pašlaik tam ir pievienojušies jau 60 uzņēmumi, kas ir apliecinājuši atbilstību programmas daudzpusīgajiem kritērijiem – nodokļu maksāšanas disciplīnas ievērošanu; sekmīgu uzņēmējdarbību; likumpaklausību; uzņēmuma vadības reputāciju; godīgu konkurenci un sociāli atbildīgu uzņēmējdarbību.