24.1.2018 - 14:53

“Neste” – otrs ilgtspējīgākais uzņēmums pasaulē

Jau četrpadsmito gadu Davosā, Šveicē, Pasaules ekonomikas foruma laikā tiek vērtēti pasaules ilgtspējīgākie uzņēmumi, kuru pārskatus apkopojis Kanādas finanšu uzņēmums “Corporate Knights”. Šogad par otru ilgtspējīgāko uzņēmumu pasaulē atzīts Somijas uzņēmums “Neste”, kurš Latvijā veido lielāko automātisko degvielas uzpildes staciju tīklu.

“Atšķirībā no futbola vai hokeja, ierindošanos otrajā vietā pasaulē ilgtspējīgāko uzņēmumu vidū pilnīgi noteikti var uzskatīt par uzvaru, un mēs esam patiesi gandarīti un pagodināti par šādu atzinību. Par šo augsto novērtējumu mums ir jāpateicas mūsu darbiniekiem un sadarbības partneriem, kuri ir snieguši neatsveramu ieguldījumu “Neste” ilgtspējas politikas īstenošanā,” pauž „Neste” korporācijas prezidents un izpilddirektors Matti Lievonens (Matti Lievonen).

“Corporate Knights” kopumā izvērtēja aptuveni sešus tūkstošus visu nozaru pārstāvētus uzņēmumu, kuru finanšu dati, ilgtspējas pārskati u.c. informācija bija publiski pieejama un kuru ienākumi pārsniedz vienu miljardu ASV dolāru gadā. Pasaules ilgtspējīgāko uzņēmumu topā uzņēmumu “Neste” apsteidza vien IT industrijas pārstāvēts uzņēmums “Dassault Systemes”. Iepazīties ar Pasaules ekonomikas foruma laikā atzītajiem simts ilgtspējīgākajiem uzņēmumiem pasaulē iespējams šeit. 

“Neste” ievērojamos panākumus – pakāpšanos no divdesmit trešās vietas pagājušajā gadā uz topa otro vietu šogad – veicinājusi “Neste” ilgtspējas stratēģijas mērķtiecīga īstenošana. “Neste” sniedz būtisku ieguldījumu vides saudzēšanā, pateicoties augstas kvalitātes atjaunojamo produktu ieviešanai, kas ievērojami samazina CO2 izmešu daudzumu. Pagājušā gada sākumā “Neste” Somijā uzsāka augstākās kvalitātes Neste MY 100 % atjaunojamās dīzeļdegvielas tirdzniecību, kas tiek ražota no atkritumiem un pārtikas un dzīvnieku tauku pārstrādes pārpalikumiem. Aptuveni 
15 % apmērā Neste MY atjaunojamā dīzeļdegviela ir arī Latvijā pieejamās Neste Pro Diesel sastāvā. Pateicoties fosilās dīzeļdegvielas produktu aizvietošanai ar Neste atjaunojamajiem produktiem, 2016. gadā CO2 izmešu daudzums samazināts par 6,7 miljoniem tonnu.