4.4.2022 - 11:10

Coca Cola Europacific Partners Nederland loģistikas partneri pāriet uz Neste MY atjaunojamās dīzeļdegvielas izmantošanu savu dzērienu transportēšanai

Jau kopš 2022. gada sākuma Coca-Cola Nīderlandē, ciešā sadarbībā ar saviem loģistikas partneriem, izmanto Neste HVO100 atjaunojamo degvielu, visu uzņēmuma dzērienu transportēšanai. HVO100 ir augstas kvalitātes degviela, kas ražota no 100% atjaunojamām izejvielām.

Šī degviela tiek izmantota 50 000 braucieniem, kas katru gadu tiek veikti transportējot Coca-Cola, Fanta, Fuze Tea un Chaudfontaine dzērienus. Lielāko daļu HVO100 degvielas nodrošina Neste, kuru var iegādāties Neste DUS, meklējot Neste MY atjaunojamo dīzeļdegvielu.

“Daudzos maršrutos, mēs, piemēram, izmantojam EcoCombi kravas automašīnas. Tās ir īpaši garas kravas automašīnas, kurās vienlaicīgi iespējams iekraut vairāk produkcijas, tādējādi gadā samazinot nepieciešamo braucienu skaitu. Mēs arī atsevišķos kravas automobiļos esam pārgājuši uz 30% biodegvielas izmantošanu. Pilnībā pārejot uz HVO100 visu mūsu dzērienu transportēšanai, mēs turpinām iesākto un speram vēl vienu lielu soli uz priekšu. Tas, protams, paredz investīcijas, taču mūsu klimata jomā uzstādītie mērķi ir svarīgi,” norāda Marijke Jākobsa-Hēfere (Marijke Jacobs-Heefer), Coca Cola Europacific Partners Nederland loģistikas rīkotājdirektore.

Neste MY atjaunojamā dīzeļdegviela ir ilgtspējīgāka alternatīva fosilajai dīzeļdegvielai. Pārejot uz atjaunojamo dīzeļdegvielu, ar dīzeļdegvielu darbināmi transportlīdzekļi visā pasaulē vienā mirklī var sākt ievērojami samazināt siltumnīcefekta izraisošo gāzu emisijas.

“Mēs esam ļoti lepni, ka sadarbojamies ar Coca-Cola Nīderlandē,” saka Pēters Zonnevelds (Peter Zonneveld), Neste tirdzniecības Eiropā un Klusā okeāna reģionā, kā arī atjaunojamā ceļu transporta viceprezidents. “Mēs esam apņēmušies atbalstīt savus klientus, lai līdz 2030. gadam samazinātu viņu siltumnīcefekta izraisošo gāzu emisijas vismaz par 20 miljoniem tonnu gadā," turpina Zonnevelds.

Pāreja uz Neste MY atjaunojamās dīzeļdegvielas izmantošanu ļauj ievērojami samazināt siltumnīcefekta izraisošo gāzu izmešus

Neste MY atjaunojamā dīzeļdegviela tiek ražota no 100% atjaunojamām izejvielām. Tas palīdz samazināt siltumnīcefekta izraisošo gāzu (SEG) izmešus pat par 90%*, ja emisijas degvielas dzīves cikla laikā salīdzina ar fosilo dīzeļdegvielu. Atjaunojamā dīzeļdegviela ir lietošanai gatava degviela, kas ir pilnībā saderīga ar visiem dīzeļdzinējiem un neprasa nekādas izmaiņas esošajos transportlīdzekļos vai degvielas piegādes sistēmās.

Pieaug atjaunojamās dīzeļdegvielas un citu atjaunojamo energoresursu produktu pieejamība

Neste ir pasaulē vadošais atjaunojamās dīzeļdegvielas ražotājs. Neste Roterdamas naftas pārstrādes rūpnīca kopā ar uzņēmuma Singapūras pārstrādes rūpnīcu ir pasaulē lielākās un vismodernākās atjaunojamās dīzeļdegvielas un atjaunojamo produktu pārstrādes rūpnīcas. Neste atjaunojamās dīzeļdegvielas un citu atjaunojamo energoresursu produktu kopējā ražošanas jauda šobrīd ir 3,3 miljoni tonnu, un līdz 2023. gada pirmā ceturkšņa beigām tā pieaugs līdz 4,5 miljoniem tonnu.

*) Aprites cikla emisiju un emisiju samazināšanas aprēķināšanas metodika atbilst Eiropas Savienības Atjaunojamās enerģijas direktīvai II (2018/2001/ES)


Par Neste

Neste (NESTE, Nasdaq Helsinki) rada risinājumus cīņai ar klimata pārmaiņām un ātrākai pārejai uz aprites ekonomiku. Mēs pārstrādājam atkritumus, pārpalikumus un inovatīvas izejvielas atjaunojamās degvielās un ilgtspējīgās izejvielās plastmasai un citiem materiāliem. Mēs esam pasaules vadošais atjaunojamās dīzeļdegvielas un ilgtspējīgas aviācijas degvielas ražotājs, kas attīsta ķīmisko vielu pārstrādi, lai cīnītos ar plastmasas atkritumu problēmu. Mūsu mērķis ir līdz 2030. gadam palīdzēt klientiem samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas, izmantojot mūsu atjaunojamos un aprites ekonomikas risinājumus vismaz par 20 miljoniem tonnu ik gadu. Mūsu mērķis ir līdz 2030. gadam padarīt Porvo naftas pārstrādes rūpnīcu Somijā par ilgtspējīgāko šāda veida ražotni Eiropā. Mēs ieviešam atjaunojamas un pārstrādātas izejvielas, piemēram, sašķidrinātus plastmasas atkritumus, kā pārstrādes rūpnīcas izejmateriālus. Mēs esam apņēmušies līdz 2035. gadam sasniegt oglekļa izmešu ziņā neitrālu ražošanu, un līdz 2040. gadam mēs samazināsim pārdoto produktu oglekļa emisiju intensitāti par 50%. Mēs arī esam noteikuši augstus standartus attiecībā uz bioloģisko daudzveidību, cilvēktiesībām un piegādes tīkliem. Mēs pastāvīgi esam iekļauti pasaules ilgtspējīgāko uzņēmumu sarakstā Dow Jones ilgtspējības indeksā un Global 100 sarakstā. 2021. gadā Neste ieņēmumi bija 15,1 miljardi eiro. Lasīt vairāk: neste.com

Par SIA Neste Latvija

SIA Neste Latvija ir Neste korporācijas meitas uzņēmums, kas Latvijā strādā jau 32 gadus. SIA Neste Latvija ir viens no mūsdienīgu degvielas tirdzniecības standartu aizsācējiem Latvijā. Uzņēmums nodarbojas ar Neste ražotās degvielas mazumtirdzniecību, degvielas un šķīdinātāju vairumtirdzniecību, kā arī naftas produktu uzglabāšanu un pārkraušanu Rīgas terminālī. Kopš darbības uzsākšanas uzņēmums Latvijā ir investējis vairāk nekā 70 miljonus eiro. Neste DUS tīklu Latvijā veido 76 stacijas visā valstī. Vairāk: www.neste.lv