2.6.2021 - 10:17

Bērnu veselības buss pie mazajiem pacientiem dodas, izmantojot 100 % atjaunojamo Neste MY dīzeļdegvielu

“Bērnu veselības buss” jeb “Mobilais veselības aprūpes centrs” (MVAC) pie mazajiem pacientiem visā Latvijā dodas, ik mēnesi mērojot vidēji 3000 apkārtējai videi draudzīgus kilometrus. Tas ir iespējams pateicoties Neste MY 100 % atjaunojamajai dīzeļdegvielai, kurā nav ne piles naftas un kas samazina transporta siltumnīcefekta gāzu emisijas visā tā dzīves ciklā līdz pat 90 %.

Lai arī Neste atbalsta MVAC darbību jau deviņus gadus, šī gada maijā sadarbībā ar Rimi Rīgas maratonu tika organizēts izaicinājums “Par tīrāku planētu mūsu bērniem”, kura mērķis bija sakrāt pēc iespējas vairāk kilometru ar jebkuru no fiziskām aktivitātēm. Par katru šī izaicinājuma dalībnieku Bērnu veselības busam Neste papildus nodrošinās 1 litru šīs unikālās dīzeļdegvielas. Šim izaicinājumam atsaucās teju 1000 dalībnieku, līdz ar to arī vasaras mēnešos buss varēs doties pie teju 1000 bērniem visā Latvijā.

Nestes DNA ir ilgtspēja, un uzņēmums nepārtraukti uzlabo savus biznesa procesus ilgtspējas jomā – gan pašiem darot, gan aicinot veikt atbildīgu un dabai draudzīgu izvēli katru dienu. Mūsu mērķis radīt veselīgāku un tīrāku planētu bērniem ir tas, kas ik dienu liek izvirzīt un arī sasniegt arvien augstākus mērķus. Caur ikdienas darbībām mēs uzrunājam ne vien tos, kas ir ceļā vai pie automašīnas stūres, bet plašāku sabiedrību par lietām, kas patiešām ir būtiskas. Bērnu veselība un labklājība ir viena no šīm lietām, tādēļ atbalstām Bērnu veselības busa darbību, lai tas pie mazajiem pacientiem Latvijā mērotu ievērojami videi draudzīgāk,“ stāsta Armands Beiziķis, Neste Latvija valdes priekšsēdētājs.

“Mobilais veselības aprūpes centrs un lieliska bērnu ārstu komanda jau desmit gadus ir ceļā pie bērniem pat uz attālākajiem reģioniem, lai nokļūtu tuvāk bērnu mājām sniegtu bērniem primāro medicīnisko palīdzību. Ir ļoti būtiski, ka bērniem slimības tiek laicīgi diagnosticētas, tādējādi palīdzot izvairīties no nopietnākām saslimšanām nākotnē. Organizējot vizītes, mēs uzskatāmi redzam, ka pieprasījums pēc speciālistu konsultācijām nemazinās un izbraukumu grafiks aizpildās jau vismaz divus mēnešus uz priekšu. Neste Latvija Bērnu veselības busam palīdz būt ceļā jau 9 gadus un tagad, pateicoties šim izaicinājumam, arī mūsu Bērnu veselības busam būs iespēja lietot atjaunojamo Neste MY dīzeļdegvielu un ne tikai parūpēties par bērnu veselību visā Latvijā, bet arī par to, lai mūsu bērni dzīvotu tīrākā vidē” , skaidro Zane Gedroviča, Ronald McDonald House Charities Latvija direktore.

Neste MY atjaunojamā dīzeļdegviela ir ražota no 100% atjaunojamiem resursiem, un tajā nav ne piles naftas. Vairāk nekā 80% no atjaunojamiem resursiem, kas izmantoti Neste MY ražošanā, ir pārtikas un zivjrūpniecības atkritumi un pārstrādes atlikumi, un ik gadu šis īpatsvars mērķtiecīgi tiek palielināts. Tai pat laikā Neste MY ķīmiskā formula ir identiska fosilajai dīzeļdegvielai. Šī iemesla dēļ Neste MY ir piemērota visiem dīzeļdzinējiem gan kā pievienojums fosilajai dīzeļdegvielai, gan tīrā veidā bez to pielāgošanas. 

MVAC veiksmīgi strādā jau 32 pasaules valstīs. Eiropā šāds centrs līdz šim atradās tikai Polijā, bet 2010. gada rudenī tas sāka savu darbību arī Latvijā. MVAC programmu īsteno Ronald McDonald House Charities Latvija (RMHC Latvija). Plašāka informācija: www.rmhc-latvia.lv/


Par “Neste”

Neste (NESTE, Nasdaq Helsinki) rada risinājumus cīņai ar klimata pārmaiņām un ātrākai pārejai uz aprites ekonomiku. Mēs pārstrādājam atkritumus, pārpalikumus un inovatīvas izejvielas atjaunojamās degvielās un ilgtspējīgās izejvielās plastmasai un citiem materiāliem. Mēs esam pasaules vadošais atjaunojamās dīzeļdegvielas un ilgtspējīgas aviācijas degvielas ražotājs, kas attīsta ķīmisko vielu pārstrādi, lai cīnītos ar plastmasas atkritumu problēmu. Mūsu mērķis ir līdz 2030. gadam palīdzēt klientiem samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas, izmantojot mūsu atjaunojamos un aprites ekonomikas risinājumus vismaz par 20 miljoniem tonnu ik gadu. Kā tehnoloģiski attīstīts augstas kvalitātes naftas produktu pārstrādātājs ar apņemšanos līdz 2035. gadam sasniegt oglekļa neitrālu ražošanu, mēs ieviešam arī atjaunojamas un pārstrādātas izejvielas, piemēram, plastmasas atkritumus. Mēs pastāvīgi esam iekļauti pasaules ilgtspējīgāko uzņēmumu sarakstā Dow Jones ilgtspējības indeksā un Global 100 sarakstā. 2020. gadā Neste ieņēmumi bija 11,6 miljardi eiro, un 82% no uzņēmuma peļņas guva atjaunojamie produkti. Lasīt vairāk: neste.com

Par SIA “Neste Latvija”

SIA “Neste Latvija” ir “Neste” korporācijas meitas uzņēmums, kas Latvijā strādā jau 31 gadu. SIA “Neste Latvija” ir viens no mūsdienīgu degvielas tirdzniecības standartu aizsācējiem Latvijā. Uzņēmums nodarbojas ar “Neste” ražotās degvielas mazumtirdzniecību, degvielas un šķīdinātāju vairumtirdzniecību, kā arī naftas produktu uzglabāšanu un pārkraušanu Rīgas terminālī. Kopš darbības uzsākšanas uzņēmums Latvijā ir investējis vairāk nekā 70 miljonus eiro. “Neste” DUS tīklu Latvijā veido 76 stacijas visā valstī. Vairāk: www.neste.lv