11.7.2022 - 11:07

Bērnu Mobilais veselības aprūpes centrs pie mazajiem pacientiem jau atkal dosies videi draudzīgākā veidā

Bērnu Mobilais veselības aprūpes centrs (MVAC) pie mazajiem pacientiem visā Latvijā dodas, ik nedēļu mērojot vidēji 3000 kilometrus. Jau otro gadu ikvienam fizisko aktivitāšu entuziastam ir iespēja piedalīties Rimi Rīgas Maratona un Neste ilgtspējas iniciatīvas Run for Future by Neste izaicinājumā Par veselīgāku planētu mūsu bērniem, kur katra dalībnieka reģistrācija tiks pārvērsta 1 litrā Neste MY 100 % atjaunojamā degvielā, lai bērnu MVAC var doties pie mazajiem pacientiem visā Latvijā.

Šis ir jau desmitais gads kopš Neste atbalsta bērnu MVAC darbību, tieši tādēļ jau no šodienas, 4. jūlija, sadarbībā ar Rimi Rīgas maratonu tiek organizēts izaicinājums Par veselīgāku planētu mūsu bērniem. Tā mērķis ir sakrāt pēc iespējas vairāk kilometru ar jebkuru no fiziskām aktivitātēm. Par katru šī izaicinājuma dalībnieku bērnu Mobilajam veselības aprūpes centram Neste papildus nodrošinās 1 litru Neste MY atjaunojamo dīzeļdegvielu, kas palīdz samazināt CO2 emisijas vidēji par 90 %*.

Nestes DNA ir ilgtspēja, zaļāka un tīrāka nākotne ikvienam un uzņēmums nepārtraukti uzlabo savus biznesa procesus ilgtspējas jomā – gan pašiem darot, gan aicinot veikt atbildīgu un dabai draudzīgu izvēli katru dienu. Mēs esam gandarīti, ka jau desmito gadu varam palīdzēt MVAC nokļūt pie bērniem visā Latvijā. Arī šogad sadarbībā ar Rimi Rīgas Maratonu akcentēsim nepieciešamību palīdzēt mazajiem pacientiem, jo ar šī izaicinājuma palīdzību varam teikt, ka kustība dziedē, jo MVAC pie bērniem varēs mērot ceļu ievērojami zaļāk,” stāsta Armands Beiziķis, Neste Latvija valdes priekšsēdētājs.

“Kopš 2010. gada bērnu Mobilais veselības aprūpes centrs ir nodrošinājis jau 50 000 medicīniskās konsultācijas bērniem un jauniešiem, kas jaunāki par 18 gadiem Latvijas reģionos. To paveikt ir bijis iespējams, pateicoties Neste Latvija atbalstam. Katru nedēļu mēs dodamies 3 – 4 izbraukumos uz Latvijas pat visattālākajām vietām. Līdz ar to degviela ir viens no mūsu visvarīgākajiem resursiem, lai nodrošinātu tik nepieciešamās medicīniskās konsultācijas bērniem visā Latvijā. Aicinu visus piedalīties šajā izaicinājumā un kopīgiem spēkiem nodrošināt pakalpojumu pieejamību, kas tieši ietekmē bērnu veselību un labklājību visā Latvijā,” skaidro Guna Caune, Ronald McDonald House Charities Latvija izpilddirektore.

Rimi Rīgas maratons vienmēr ir domājis par bērniem un jauniešiem gan aktīvi iesaistot viņus un aplipinot ar skriešanas vīrusu pa tiešo, gan aicinot skrējējus skriet un kustēties ar ideju ziedot. Tieši tādēļ jūlija mēnesī aicinām izaicinājumam pievienoties ikvienu un iesaistīt arī savus draugus, lai, kustoties visiem kopā, mēs iedrošinātu Neste ziedot pēc iespējas lielāku degvielas apjomu, un tādējādi varam palīdzēt pēc iespējas lielākam skaitam Latvijas bērnu iegūt fizisko un emocionālo labsajūtu!” akcentē Rimi Rīgas Maratona organizatoru komandas vadītājs Aigars Nords.

Rimi Rīgas maratona un Neste kopīgi organizētajā skriešanas kluba Par veselīgāku planētu mūsu bērniem izaicinājumā no 4.–31. jūlijam bez maksas var piedalīties ikviens fizisko aktivitāšu cienītājs un krāt kilometrus skrienot, soļojot, staigājot, ar velo vai jebkurā citā veidā. Plašāka informācija par izaicinājumu un reģistrāciju pieejama šeit: https://rimirigamarathon.com/lv/news/par-veseligaku-planetu-musu-berniem/

Neste MY atjaunojamā dīzeļdegviela ir ražota no 100 % atjaunojamiem resursiem, un tajā nav ne piles naftas. Vairāk nekā 80 % no atjaunojamiem resursiem, kas izmantoti Neste MY ražošanā, ir pārtikas un zivjrūpniecības atkritumi un pārstrādes atlikumi, un ik gadu šis īpatsvars mērķtiecīgi tiek palielināts. Tai pat laikā Neste MY ķīmiskā formula ir identiska fosilajai dīzeļdegvielai. Šī iemesla dēļ Neste MY ir piemērota visiem dīzeļdzinējiem gan kā pievienojums fosilajai dīzeļdegvielai, gan tīrā veidā bez to pielāgošanas. 

*) Aprites cikla emisiju un emisiju samazināšanas aprēķināšanas metodika atbilst Eiropas Savienības Atjaunojamās enerģijas direktīvai II (2018/2001/ES)


Par “Ronald McDonald House Charities Latvija”

“Ronald McDonald House Charities Latvija” (RMHC Latvija) programmas bērnu “Mobilais veselības aprūpes centrs” galvenais mērķis ir rūpēties par Latvijas bērnu veselību. Sadarbībā ar kvalificētiem medicīnas speciālistiem tiek organizētas izbraukuma vizītes visā Latvijā un nodrošinātas bezmaksas medicīniskās konsultācijas bērniem un jauniešiem tuvāk viņu mājām. Organizācijai ir piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss. Pateicoties ziedojumiem, ik gadu  medicīniskās konsultācijas bez maksas saņem ap 4 500 – 4 700 bērni un jaunieši visā Latvijā. Kopš 2010. gada speciālisti ir snieguši 50 000 bezmaksas medicīniskās konsultācijas bērniem un jauniešiem, nodrošinot  bērnu pneimonologa, otolaringologa, bērnu neirologa, oftalmologa, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta, logopēdijas speciālista, alergologa, bērnu endokrinologa, bērnu gastroenterologa, dermatologa un bērnu ķirurga/ortopēda konsultācijas. Plašāka informācija: www.rmhc-latvia.lv

Par Neste

Neste (NESTE, Nasdaq Helsinki) rada risinājumus cīņai ar klimata pārmaiņām un ātrākai pārejai uz aprites ekonomiku. Mēs pārstrādājam atkritumus, pārpalikumus un inovatīvas izejvielas atjaunojamās degvielās un ilgtspējīgās izejvielās plastmasai un citiem materiāliem. Mēs esam pasaules vadošais atjaunojamās dīzeļdegvielas un ilgtspējīgas aviācijas degvielas ražotājs, kas attīsta ķīmisko vielu pārstrādi, lai cīnītos ar plastmasas atkritumu problēmu. Mūsu mērķis ir līdz 2030. gadam palīdzēt klientiem samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas, izmantojot mūsu atjaunojamos un aprites ekonomikas risinājumus vismaz par 20 miljoniem tonnu ik gadu. Mūsu mērķis ir līdz 2030. gadam padarīt Porvo naftas pārstrādes rūpnīcu Somijā par ilgtspējīgāko šāda veida ražotni Eiropā. Mēs ieviešam atjaunojamas un pārstrādātas izejvielas, piemēram, sašķidrinātus plastmasas atkritumus, kā pārstrādes rūpnīcas izejmateriālus. Mēs esam apņēmušies līdz 2035. gadam sasniegt oglekļa izmešu ziņā neitrālu ražošanu, un līdz 2040. gadam mēs samazināsim pārdoto produktu oglekļa emisiju intensitāti par 50 %. Mēs arī esam noteikuši augstus standartus attiecībā uz bioloģisko daudzveidību, cilvēktiesībām un piegādes tīkliem. Mēs pastāvīgi esam iekļauti pasaules ilgtspējīgāko uzņēmumu sarakstā Dow Jones ilgtspējības indeksā un Global 100 sarakstā. 2021. gadā Neste ieņēmumi bija 15,1 miljardi eiro. Lasīt vairāk: neste.com

Par SIA Neste Latvija

SIA Neste Latvija ir Neste korporācijas meitas uzņēmums, kas Latvijā strādā jau 32 gadus. SIA Neste Latvija ir viens no mūsdienīgu degvielas tirdzniecības standartu aizsācējiem Latvijā. Uzņēmums nodarbojas ar Neste ražotās degvielas mazumtirdzniecību, degvielas un šķīdinātāju vairumtirdzniecību, kā arī naftas produktu uzglabāšanu un pārkraušanu Rīgas terminālī. Kopš darbības uzsākšanas uzņēmums Latvijā ir investējis vairāk nekā 70 miljonus eiro. Neste DUS tīklu Latvijā veido 77 stacijas visā valstī. Vairāk: www.neste.lv