28.2.2023 - 11:03

Jau desmito gadu ar Neste atbalstu vairāk nekā 4 tūkstoši bērni Latvijā pērn saņēma bezmaksas veselības aprūpi

Rūpējoties par Latvijas bērnu nākotni un veselību, Neste Latvija jau desmito gadu pēc kārtas atbalsta “Ronald McDonald House Charities Latvija” (RMHC Latvija) programmas bērnu “Mobilā veselības aprūpes centra” (MVAC) darbību, nodrošinot braucieniem nepieciešamo degvielu. Aizvadītajā gadā bērnu MVAC ir sniedzis 5 364 medicīniskās konsultācijas 4 278 bērniem un devies 125 izbraukuma vizītēs uz  40 dažādām vietām Latvijā. Kā arī RMHC Latvija Ukrainas projekta ietvaros MVAC ir nodrošinājis medicīniskās konsultācijas vairāk kā 5 000 Ukrainas iedzīvotājiem un tas darbojas arī kā mobilā aptieka. 

Kvalificētu medicīnas speciālistu pieejamība ir ārkārtīgi svarīga, jo tikai tā ir iespēja savlaicīgi diagnosticēt dažādas veselības problēmas un nodrošināt atbilstošu ārstēšanu. Bērniem tiek nodrošinātas bērnu otolaringologa, bērnu neirologa, oftalmologa, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta, logopēdijas speciālista, alergologa, bērnu endokrinologa, bērnu gastroenterologa, dermatologa un bērnu ķirurga/ortopēda konsultācijas. 

“Rūpes par bērnu veselību un labklājību ir ļoti svarīgas, tāpēc kopš 2010. gada sadarbībā ar Bērnu klīniskās Universitātes slimnīcas un citu medicīnas iestāžu ārstiem esam snieguši 52 562 medicīniskās konsultācijas un diagnostiku dažādās  Latvijas vietās tuvāk mazo pacientu mājām. Ar būtisku un neatsveramu Neste atbalstu 2022. gadā esam parūpējušies par 4 278 bērniem un nodrošinājuši 5 364 medicīniskās konsultācijas, kā arī sadarbībā ar Migrant Offshore Aid Station (MOAS) un Ukrainas ārstiem kopš marta viena no RMHC Latvija MVAC transporta vienībām nodrošina medicīniskās konsultācijas Ukrainas iedzīvotājiem. 2022. gadā vairāk kā 5 000 Ukrainas iedzīvotāji saņēma tik nepieciešamo atbalstu. Mēs ļoti novērtējam ikviena sniegto atbalstu, jo tikai kopā mēs spējam paveikt daudz vairāk!” uzsver Guna Caune, Ronald McDonald House Charities Latvija izpilddirektore.

“Kopumā 2022. gads mums visiem ir bijis izaicinājumiem bagāts, tāpēc esam gandarīti, ka jau desmito gadu spējam atbalstīt pašus mazākos, palīdzot bērnu “Mobilajam veselības aprūpes centram” mērot ceļu pie bērniem Latvijā, lai arī kurā Latvijas vietā viņi atrastos. Mums rūp vienam otra un arī visu apkārtējo cilvēku drošība un labklājība, tāpēc ceram, ka sniegtais atbalsts to veicinās, jo MVAC darbs ir nenovērtējams un ļoti nepieciešams, tādēļ atbalstu turpināsim sniegt arī 2023. gadā,” stāsta Armands Beiziķis, Neste Latvija valdes priekšsēdētājs.

Bērnu “Mobilais veselības aprūpes centrs” programmas misija ir nodrošināt pakalpojumu pieejamību, kas tieši ietekmē bērnu veselību un labklājību visā Latvijā un MVAC darbības mērķis ir nodrošināt savlaicīgas un kvalitatīvas bezmaksas ārstu konsultācijas ģimenēm ar bērniem tuvāk viņu dzīvesvietai. MVAC ir 12 metrus garš transporta līdzeklis, kas speciāli piemērots diagnostisko un profilaktisko medicīnas pakalpojumu sniegšanai. MVAC  ir iekārtota uzgaidāmā telpa un divi ārstu kabineti. Plašāka informācija par tā darbību ir pieejama www.rmhc-latvia.lv/

Vairāk kā 40 starptautiskās labdarības organizācijas “Ronald McDonald House Charities” pārstāvniecības nodrošina bērnu “Mobilā veselības aprūpes centra” (The “Care Mobile”) pakalpojums. Eiropā šāds centrs  medicīniskos pakalpojums bērniem nodrošina Polijā  un kopš 2010. gada nogales arī Latvijā. Bērnu MVAC programmu Latvijā nodrošina “Ronald McDonald House Charities Latvija” (RMHC Latvija).


Par Neste
Neste (NESTE, Nasdaq Helsinki) rada risinājumus cīņai ar klimata pārmaiņām un ātrākai pārejai uz aprites ekonomiku. Mēs pārstrādājam atkritumus, pārpalikumus un inovatīvas izejvielas atjaunojamās degvielās un ilgtspējīgās izejvielās plastmasai un citiem materiāliem. Mēs esam pasaules vadošais atjaunojamās dīzeļdegvielas un ilgtspējīgas aviācijas degvielas ražotājs, kas attīsta ķīmisko vielu pārstrādi, lai cīnītos ar plastmasas atkritumu problēmu. Mūsu mērķis ir līdz 2030. gadam palīdzēt klientiem samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas, izmantojot mūsu atjaunojamos un aprites ekonomikas risinājumus vismaz par 20 miljoniem tonnu ik gadu. Mūsu mērķis ir līdz 2030. gadam padarīt Porvo naftas pārstrādes rūpnīcu Somijā par ilgtspējīgāko šāda veida ražotni Eiropā. Mēs ieviešam atjaunojamas un pārstrādātas izejvielas, piemēram, sašķidrinātus plastmasas atkritumus, kā pārstrādes rūpnīcas izejmateriālus. Mēs esam apņēmušies līdz 2035. gadam sasniegt oglekļa izmešu ziņā neitrālu ražošanu, un līdz 2040. gadam mēs samazināsim pārdoto produktu oglekļa emisiju intensitāti par 50 %. Mēs arī esam noteikuši augstus standartus attiecībā uz bioloģisko daudzveidību, cilvēktiesībām un piegādes tīkliem. Mēs pastāvīgi esam iekļauti pasaules ilgtspējīgāko uzņēmumu sarakstā Dow Jones ilgtspējības indeksā un Global 100 sarakstā. 2021. gadā Neste ieņēmumi bija 15,1 miljards eiro. Lasīt vairāk: neste.com

Par SIA Neste Latvija

SIA Neste Latvija ir Neste korporācijas meitas uzņēmums, kas Latvijā strādā jau 32 gadus. SIA Neste Latvija ir viens no mūsdienīgu degvielas tirdzniecības standartu aizsācējiem Latvijā. Uzņēmums nodarbojas ar Neste ražotās degvielas mazumtirdzniecību, degvielas un šķīdinātāju vairumtirdzniecību, kā arī naftas produktu uzglabāšanu un pārkraušanu Rīgas terminālī. Kopš darbības uzsākšanas uzņēmums Latvijā ir investējis vairāk nekā 70 miljonus eiro. Neste DUS tīklu Latvijā veido 76 stacijas visā valstī. Vairāk: www.neste.lv