Baltijas jūra  ir mūsu lepnums un dabas dailes etalons. Baudot vasaru liedagā, ir grūti iztēloties, ka tā varētu būt vēl perfektāka. Taču varētu! Jo raugoties viļņos vai saulrietā, mēs neredzam jūras cīņu par dzīvību, ko zem ūdens līmeņa tā iznīcina ar cilvēku radīto piesārņojumu. Pilnīgi visus jūras iemītniekus apdraud zvejniekiem zudušie tīkli, kas jūrā turpina bezgalīgu un nepārtrauktu zveju. 

 

"Spoku tīkli" programma 

Īstenojot uzņēmuma ilgtspējas programmu, mums, Nestei, ir svarīgi turpināt 2022. gadā iesākto, lai attīrītu Baltijas jūru no "Spoku tīkliem". Pagājušā gadā Engures ostas teritorijā identificējām nozaudētu zvejas tīklu, kuru kopā ar sadarbības partneriem izcēlām no jūras dzelmes un nodevām to RTU Inovāciju un Zinātnes centram. Neste rīkotajā "Neste Coopetition 2024" studenti radīja risinājumus- kā identifcēt "Spoku tīklus", kā tos izvilkt un ko darīt ar izvilktajiem "Spoku tīkliem". Arī šogad, no kopējās vasaras kampaņas ziedojumiem plānots identificēt jaunu vietu un "Spoku tīklu", ko plānots izvilkt no Baltijas jūras, mazinot tās piesārņotību. Aicinām arī tevi atbalstīt šo projektu!

 

 

 

1. No 1. jūlija līdz 31.augustam uzpildies Neste DUS 

2. Norēķinies ar Neste mobilo aplikāciju

3. Neste ziedos 10 eiro centus "Spoku tīklu" izķeršanai

Lejupielādē Neste mobilo aplikāciju savā telefonā: 

           

 

 


Kopā Baltijas jūras vides uzlabošanai 2022.gadā visā Baltijā saziedojām 30 739 eiro!

Turpinot 2022.gada iesākto, Neste Baltijas valstīs arī šogad veicinās Baltijas jūras vides uzlabošanu kopā ar sadarbības partneriem: 

 

 

 

RTU & RTU Zinātnes un inovāciju centrs

Latvijā sadarbībā ar RTU, Latvijas Jūras akadēmiju un Zinātnes un inovācijas centru netālu no Engures ostas jau ir identificēts kuģa vraks, ko nirēji attīrīs no "Spoku tīkliem", mazinot to radītās negatīvās sekas.

Kas darīts līdz šim un kāds ir attīrīšanas plāns- uzzini vairāk!

 

 

 

 

 

Nardymo Akademija

Lietuvā sadarbībā ar Nardymo Akadēmija iztīrīs vecos zvejas tīklus, kas nogrimuši Baltijas jūrā.

 

 

 

 

 

Lielā Ära

Veiks upju un ezeru attīrīšana, kuru ūdeņi beidzas Baltijas jūrā.